+48 91 43 48 106

W piątek, 11 maja w godzinach 12.00-16.00 zapraszamy do Opery na Zamku wszystkich swoich miłośników na niezwykłe Dni Otwarte. Grupy 30 osobowe będą oprowadzane co 30 min. Zbiórka w Galerii O. – wejście C.

  • Miejsce: Opera na Zamku w Szczecinie
  • Czas trwania: 12.00 – 16.00

Opis

11 maja w godz. 12.00 – 16.00

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza. Opowiedzą o nich przewodnicy, którzy w czasie wyjątkowego spaceru zaprowadzą uczestników do wyremontowanych i przebudowanych dzięki funduszom europejskim przestrzeni teatralnych: mieszczącej się w skrzydle północnym zrekonstruowanej Galerii O., nowoczesnego foyer, podziemi kryjącymi fundamenty zamkowe, sali głównej z jedną z najnowocześniejszych w Europie scen, sali z freskami, gdzie znajdują się najstarsze w regionie malowidła naścienne, sali baletowej oraz sali kameralnej. Na trasie wędrówki obejrzeć będzie można barwne zdjęcia i plakaty z bieżących spektakli Opery na Zamku.

Fot. A. Słomski


Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego zyskaliśmy jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historię Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Teraz Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego. Oprowadzanie odbędzie się 11 maja, w godzinach: 12.00-16.00

Czas oprowadzenia jednej wycieczkiok. 50 min

 

Grupy 30 osobowe będą oprowadzane co 30 min. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zbiórka w Galerii O. – wejście C.