+48 91 43 48 106

Przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu przyznawany przez jury!

  • Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
  • Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)

Opis

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2014 oraz Bursztynowy Pierścień 2014 w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

UWAGA - w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!

„Wcielający się w te postacie Karolina Cichy-Szromnik i Paweł Wdówka całkowicie zanurzają się w swoich rolach, całą swą siłę wkładając w przedstawiające rozpacz, strach i beznadzieję rozdzierające serce duety, w których wyginają się, wtapiają w siebie i znikają w ramionach partnera; choreografia Glumbka nadaje mocny przekaz bez uciekania się do obrazowych podtekstów.”

„Glumbek wziął niezaprzeczalne fakty z książki i stworzył, z pomocą scenografii, oświetlenia oraz strojów przygotowanych przez Wacława T. Ostrowskiego, Dawida Karolak oraz Tijanę Jovanowić, egzystencjalną atmosferę, budzącą w odbiorcy jednocześnie niepokój i uniesienie, zaś występ całej obsady, szczególnie Karoliny Cichy-Szromnik w roli Christiane, naprawdę chwyta za serce.”

~Alison Kent
-Dance Europe


Przeczytaj PROGRAM SPEKTAKLU


f
ot. P. Gamdzykfot. S. Pińczukimage
proj. plakatu Maciej Mizgalski, zdjęcie S. Pińczuk


image
plan widowni

Dzieci z dworca ZOO
Robert Glumbek
Balet współczesny
Scenariusz Robert Glumbek, impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie My, dzieci z dworca ZOO
Premiera 12.05.2018 r.

Dyrekcja Opery na Zamku w Szczecie zastrzega sobie prawo do zmian w obsadach i repertuarze.Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018Choreografia i inscenizacja Robert Glumbek
Scenografia Wacław Ostrowski
Kostiumy Tijana Jovanović
Reżyseria świateł Dawid Karolak

Christiane  
Detlef  
Fatum  
Matka  
Ojciec  
Siostra Christiane  
Babsi  
Stella  
Bernt  
Axel  
policjanci  
grupa  
   
 Inspicjentka Maria Malinowska-Przybyłowicz