+48 91 43 48 106

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

  • Miejsce: Centrum Dialogu "Przełomy", pl. Solidarności 1
  • Czas trwania: ok. 75 min.

Opis

Wyjątkowa okoliczność, miejsce i muzyka. 1 września 2018 r o g. 20.00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom szczecińskich strajków zabrzmią  znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

Koncert „Sierpniowe przełomy” Opera na Zamku zagra dla Państwa trzeci raz. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Początek o 20.00, wydarzenie potrwa ok. 75 min. Prosimy zabrać ze sobą poduszki i koce.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Koncert "Sierpniowe przełomy" w 2016 roku. Zdjęcia: B. Borkowski, A. MikiciukKoncert "Sierpniowe przełomy" w 2017 roku. Zdjęcia: T. Seidler, B. Macal


Organizatorem koncertu jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie.
Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

        


Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

dyrygent: Jerzy Wołosiuk

prowadzenie koncertu: Tomasz Raczek