+48 91 43 48 106

Podczas koncertu przedstawimy  "Alfabet Moniuszki", który stanowi panoramę miejsc, postaci i zdarzeń z życia i twórczości mistrza na tle jego epoki.

  • Miejsce: Sala główna
  • Czas trwania: ok. 65 minut

Opis

Co łączy postaci Moniuszki, Glucka, Mozarta i Rossiniego? Czym była dla twórcy śpiewnika domowego tradycja i polskość? Jak blisko był światowej kariery autor Strasznego Dworu?  Odpowiedzi na te pytania znajda Państwo podczas specjalnego koncertu w dniu dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Będzie to wyjątkowa okazja aby usłyszeć fragmenty słynnych i mało znanych dzieł scenicznych przybliżających i popularyzujących osobę i dzieło Stanisława Moniuszki, mistrza muzyki polskiej.

Podczas koncertu przedstawimy  "Alfabet Moniuszki", który stanowi panoramę miejsc, postaci i zdarzeń z życia i twórczości mistrza na tle jego epoki. Obok muzyki Stanisława Moniuszki program muzyczny wypełnią kompozycje Wolfganga Amadeusa Mozarta, Christopha Willibalda Glucka, Józefa Elsnera oraz Gioacchina Rossiniego.

W koncercie wystąpią Soliści i Orkiestra Opery na Zamku oraz gościnnie Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, całość poprowadzi autor programu, moderator i dyrygent Paweł Osuchowski.

Zapraszamy!image
plan widowni

Bilety na to wydarzenie w specjalnej cenie - 200 groszy - będzie można zakupić w kasie Opery na Zamku w Szczecinie od 26 kwietnia 2019 roku.
Szczegóły w regulaminie: REGULAMIN AKCJIDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Soliści:
Victoria Vatutina
Pavlo Tolstoy
Paweł Wolski

Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie
Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

dyrygent i prowadzenie: Paweł Osuchowski