+48 91 43 48 106

"Wieczór baletów polskich" - balety polskie odkrywane na nowo. „Na kwaterunku” Moniuszki w błyskotliwej interpretacji Roberta Bondary oraz „Pieśń o ziemi” Palestra w choreografii włoskiego twórcy Paolo Mangioli.

  • Terminy:
    2019-11-03 18:00
  • Miejsce: Sala Główna
  • Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)
Ceny biletów: 30-70 zł

Opis

Festiwal Moniuszko Inspiration!

Czy muzyka Moniuszki 200 lat od jego urodzin pozostaje wciąż aktualna i potrafi inspirować artystów i publiczność? Czy jego twórczość kojarzy się z czymś odległym, hermetycznym i niemodnym? Festiwal Moniuszko Inspiration! jest odpowiedzią na te pytania. Międzynarodowe grono artystów podczas 7 wydarzeń festiwalowych zinterpretuje muzykę Moniuszki w wielu oddalonych od siebie stylistykach. Od muzyki ludowej, poprzez balet i operę aż po jazz. Nie zabraknie entuzjazmu wykonawców amatorów, talentu wschodzących gwiazd operowych scen, a także uznanych artystów o światowej renomie.

Zapraszamy Państwa do świętowania urodzin Stanisława Moniuszki w najbliższych sobie muzycznych światach, jak i do odwiedzin tych, które na co dzień wydają się Państwu odległe.

Pierwsza część wieczoru to mistrzowsko zorkiestrowana i żywiołowa „Pieśń o ziemi” Romana Palestra w niezwykle energetycznej choreografii włoskiego artysty Paola Mangioli, umieszczonej w przestrzeni barw tęczy, białego szumu i spikselowanych zdjęć. Druga – to nowatorskie ujęcie „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki, w którym Robert Bondara, używając nowoczesnego języka tańca i współczesnych środków inscenizacyjnych, uniwersalizuje treść oryginalnej historii, by wydobyć z niej ponadczasowe wartości i podkreślić piętno, jakie wojna odciska na życiu ludzkim.

 Zobacz program do spektaklu.

image
proj. plakatu A. Pełechaty


image
plan widowni

"Wieczór baletów polskich" 
Roman Palester

„Pieśń o ziemi”
balet w 3 scenach

Stanisław Moniuszko
„Na kwaterunku”
balet w 1 akcie


Sponsor Festiwalu Moniuszko Inspiration!
enea_logo_cmyk.jpg

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


IMiT logo
Spektakl pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiejDyrekcja Opery na Zamku w Szczecie zastrzega sobie prawo do zmian w obsadach i repertuarze.

 

 

 

Kierownictwo muzyczne Jerzy Wołosiuk
Inscenizacja i choreografia
"Pieśń o ziemi" Paolo Mangiola
"Na kwaterunku" Robert Bondara
Scenografia i kostiumy Martyna Kander,
Julia Skrzynecka
Reżyseria swiateł Maciej Igielski
Projekcje multimedialne Artur Sienicki
Asystent dyrygenta Kuba Wnuk