+48 91 43 48 106
Maciej Mizgalski

„Śpiewać każdy może…” Teraz w Operze na Zamku!


Opera wraz z Fundacją Jutropera i Miastem Szczecin organizuje pierwsze w Polsce spektakularne wydarzenie muzyczne z udziałem chóru ponad 200 śpiewaków-amatorów.

Nabór organizujemy 27 listopada 2016 roku

w Sali Kameralnej im. J. Nieżychowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie od 11.00 do 18.00, wejście K.
Startować mogą wszyscy od 16. roku życia.

Chór będzie przygotowany do występu w spektaklu podczas półrocznych warsztatów wokalno-aktorskich prowadzonych przez zaproszonych gości Fundacji oraz artystów Opery.

Zgłoszenie należy przesłać do 22 listopada na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Proszę podać swoje imię, nazwisko, wiek, telefon i adres email. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do skrzynki mailowej, zgłoszenia przyjmujemy też od poniedziałku do piątku 8.00 - 9.45 pod numerem tel. 91 43 48 135. 

Plenerowy, wielki spektakl, w którym śpiewają amatorzy to pomysł Fundacji Jutropera i reżysera Michała Znanieckiego*, którzy zapoczątkowali pracę z Operą na Zamku w 2015 roku wspólną  produkcją, z udziałem osób wykluczonych społecznie. Publiczności się spodobało, spodobało się realizatorom, zatem … jest! Kolejne wydarzenie, 11 sierpnia 2017 r. – spektakularne widowisko teatralno-operowe „Pajace” z muzyką Ruggiera Leoncavallo, według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl ma charakter plenerowy, a rozgrywać się będzie na dziedzińcu Opery na Zamku w Szczecinie. Minispektakle z kolei w ważnych i historycznie rozpoznawalnych dziesięciu miejscach Szczecina  -  by tym samym stać się artystyczną wizytówką miasta. W tym wyjątkowym widowisku udział wezmą artyści Opery na Zamku w  Szczecinie (orkiestra, soliści, balet) oraz chór składający się z amatorów, mieszkańców Szczecina. Minispektakle i akcje happeningowe poprzedzające główną część widowiska, będą zawierały elementy akrobatyki, cyrku, tańca klasycznego,  tańca współczesnego, teatru i pantomimy. Barwny korowód przejdzie ulicami miasta zapraszając publiczność na główną część spektaklu, która odbędzie się na dziedzińcu zamkowym.
Wydarzenie wpisane zostało w kalendarz wyjątkowych dla Szczecina wydarzeń, jakimi są  Tall Ship Races 2017.  Po realizacji plenerowej spektakl przeniesiony zostanie na deski opery.
To wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu Opery na Zamku. Mamy 60 lat, nasze urodziny obchodzimy z pompą! A przede wszystkim z Państwem, szczecinianami. Teraz Opera!

*”Michał Znaniecki - autor ponad 190 spektakli, pracuje na najważniejszych scenach operowych całego świata, między innymi we Włoszech, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Polsce, Argentynie, Urugwaju czy Kubie. Wyspecjalizował się w megaprodukcjach plenerowych, które realizował między innymi na stadionach, wyspach i w parkach – między innymi współpracując z Israeli Opera na pustyni w Masadzie w ramach wieloletniego kontraktu. (…) Współpracował z największymi nazwiskami świata opery i teatru, między innymi z Placido Domingo, Piotrem Beczałą, Mariuszem Kwietniem, Lorinem Maazelem czy Jose Curą. Był jednym z najmłodszych dyrektorów Opery Narodowej w Warszawie i Opery Poznańskiej.”
Źródło: znaniecki.net

Wydrukuj i zawieś ogłoszenie o castingu! Dziekujemy! Plik --> tutaj


Współpraca redakcyjna: