+48 91 43 48 106

CASTING DO MUSICALU MY FAIR LADY

Opera na Zamku w Szczecinie ogłasza casting do musicalu MY FAIR LADY,
którego premiera odbędzie się na scenie Opery na Zamku 12 października 2019 roku.

Libretto i teksty piosenek: Alan Jay Lerner
Muzyka: Frederick Loewe
Przekład: Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
Adaptacja sztuki George’a Bernarda Shawa i filmu Gabriela Pascala „Pygmalion”

Reżyseria: Jakub Szydłowski
Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk
Choreografia: Jarosław Staniek
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Dorota Sabak

Poszukujemy osób na następujące role:

ELIZA DOOLITTLE
Kobieta, sopran (skala a-g2), 18-30 lat, główna rola
Bystra i pełna wdzięku kwiaciarka pracująca na zewnątrz Covent Garden. Jej potencjał do zostania damą staje się przedmiotem zakładu między Higginsem a Pickeringiem. Sprytna i zadziorna, ale kiedy trzeba również delikatna i wzruszająca.

HENRY HIGGINS
Mężczyzna, baryton (skala B-e1), 35-55 lat, główna rola
Wysokiej klasy brytyjski kawaler, znany na całym świecie ekspert od fonetyki, wymagający nauczyciel o nienagannej dykcji i autor „Uniwersalnego Alfabetu Higginsa”.

PUŁKOWNIK PICKERING
Mężczyzna, baryton (skala c-d1), 40-60 lat, rola drugoplanowa
Emerytowany brytyjski oficer i autor „Dialektów indyjskich”. Nieco dziwaczny, ale od razu wzbudzający sympatię. Oddany przyjaciel Elizy i Higginsa.

FREDDY EYNSFORD-HILL
Mężczyzna, tenor/baryton (skala c-f1), 20-35 lat, rola drugoplanowa
Młody człowiek z wyższej klasy o nieskazitelnej prezencji, którego przypadkiem potrąca Eliza. Oczarowany tym dość nagłym spotkaniem, zakochuje się w niej.

ALFRED DOOLITTLE
Mężczyzna, baryton (skala G-e1), 40-70 lat, rola drugoplanowa
Ojciec Elizy, energiczny zapiewajło i pijaczyna. Rola komiczna. Sprawny i charyzmatyczny.

PANI HIGGINS
Kobieta, 50-70 lat, rola drugoplanowa
Matka Henry’ego Higginsa, prawdziwa dama z klasą. Wysoka pozycja społeczna, którą zajmuje była powodem jej cierpienia w przeszłości.

PANI PIERCE
Kobieta, alt/mezzosopran (skala e1-g1), 40-60 lat, rola drugoplanowa
Gospodyni w domu Higginsa. Początkowo zdystansowana i chłodna dla Elizy, z czasem zupełnie zmienia nastawienie, wspiera ją i prawdziwie jej sprzyja.

ZOLTAN KARPATHY
Mężczyzna, 30-60 lat, zespół, epizod charakterystyczny
Węgierski profesor fonetyki. Dawny uczeń, obecnie rywal Higginsa.

Uwaga: na role Pani Higgins, Pani Pierce, Zoltana Karpathy’ego mile widziane osoby
ze Szczecina i okolic.

Casting odbędzie się w dniu
1 kwietnia 2019 r.
w siedzibie Opery na Zamku
w Szczecinie, ul. Korsarzy 34,
Zamek Książąt Pomorskich, wejście H.

Kandydat powinien przygotować:

  • wskazane fragmenty muzyczne
  • wskazany tekst

Utwory muzyczne do przygotowania dla kandydatów na poszczególne role:

Eliza:
No. 10, „Przetańczyć całą noc” (I Could Have Danced all Night)
No. 7, „Higińszczak” (Just You Wait)

Higgins:
No. 5, „Taki ze mnie jest już typ” (I’m an Ordinary Man)

Pickering:
No. 19, „Na czysto” (You Did It)

Freddy:
No. 13, „Tę ulicę znam” (On the Street Where You Live)

Doolittle:
No. 22, „Muszę się żenić dzisiaj rano” (Get Me to the Church on Time)

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu, materiały nutowe i tekstowe, niezbędne do przygotowania do castingu.

Opera na Zamku zaprosi na casting WYBRANE OSOBY.

Opera zapewnia pianistę-akompaniatora podczas przesłuchania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zakres obowiązków: magazynowanie, dostarczenie na miejsce spektaklu, montaż z elementów składowych, ustawianie na właściwych miejscach dekoracji teatralnych.

Wymagania: wykształcenie średnie lub zawodowe (mile widziane średnie techniczne), umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, wysoka kultura osobista i zdyscyplinowanie.

Posiadanie uprawnień do obsługi podestu ruchomego kat. IP, Ciągniki kat. I W albo II W oraz doświadczenia w pracy w teatrze będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy: stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, pracę w równoważnym i przerywanym systemie czasu pracy.

Prosimy o dołączenie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Głosy:
  • TENOR
  • BAS
Zapewniamy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin czasu pracy.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojej aplikacji (CV) na adres:

Prosimy o dołączenie następującej klauzuli:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)".