+48 91 43 48 106

W dniach 26 maja-2 czerwca 2017 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla przedstawicieli instytucji kultury z Województwa Zachodniopomorskiego oraz Landu Meklemburgia Pomorze Przednie.

Spotkania miały miejsce zarówno w Niemczech: Greifswald, Stralsund, Torgelow jak i w Polsce, w trzech szczecińskich instytucjach: Operze na Zamku, Muzeum Narodowym oraz Domu Kultury 13 Muz.

Podczas warsztatów uczestnicy z obu krajów wymienili się doświadczeniami w zakresie działalności kulturalnej oraz udziału w projektach lokalnych i międzynarodowych, a także nawiązali nowe kontakty, które być może w przyszłości zaowocują współpracą i partnerstwem. Pracując w grupach stworzyli kilka ciekawych projektów kulturalnych, wykorzystując wspólne cele i charakter działalności.

Warsztaty przeprowadzili wykwalifikowani pracownicy Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie- instytucji posiadającej doświadczenie w transgranicznych i interdyscyplinarnych projektach z zakresu kultury.Warsztaty edukacyjne dla instytucji kultury, Theater Vorpommern, Greifswald, 26 maja 2017 r.Warsztaty edukacyjne dla instytucji kultury, Theater Vorpommern, Stralsund, 27 maja 2017 r.Warsztaty edukacyjne dla instytucji kultury, Opera na Zamku, Szczecin, 1 czerwca 2017 r.Warsztaty edukacyjne dla instytucji kultury, Dom Kultury 13 Muz, Szczecin, 3 czerwca 2017 r.